Informace o chovné stanici

Jsme registrovaná stanice s názvem "od Malé lípy" rodinného typu. Naše fenka, s námi vyrůstá od psího štěněte a my ji doprovázíme na všechny výstavy, zkoušky a potřebné zdravotní vyšetření. 
Abony je náš společník, jak při hrách tak i při práci což je pro psa pořád hra, všechny povely výcviku si osvojila velice rychle, kde přinášení má už vrozeno a je pravda, že tuto činnost má ze všecho nejraději.

 

O plemeni Zlatého retrivra

Zlatý retrívr je plemeno psů vyšlechtěné ve Velké Británii a řazené mezi retrívry. Zlatý retrívr je obecně klidný, přátelský a vyhledávající společnost lidí a jiných psů pro své rozpustilé hry, které ho baví v každém věku. Má dobré plavecké schopnosti a hustou nepromokavou srst, což je plně využito při lovu kachen či jiného vodního ptactva. Jedná se o psa, který se vyznačuje velkou ochotou pomáhat lidem, a proto se také využívá jako canisterapeutický a asistenční pes.

vzhled

Jedná se o středně velkého loveckého psa, jehož tělo je vyvážené a souměrné. Má dostatečně hluboký hrudník pro srdce a plíce, rovné přední končetiny, svalnaté zadní končetiny a silný ocas. Tlapky jsou okrouhlé „kočičí“. Krok má volný a dlouhý, bez náznaku kolísání. Jeho výraz tvoří široká lebka a kulaté hnědé oči s nepříliš dlouhým čenichem. Čenich je černý, ale ke stáří nebo při dlouhé zimě mění barvu na růžovou. Uši má svěšené a posazené ve výšce očí. Srst je hladká nebo zvlněná s nepromokavou podsadou. Zbarvení srsti se pohybuje od krémové až po zlatavě rudou.

 

O nás

Bydlíme na vesnici, kde má pes neustále možnost pohybu, má svoji boudu a misku o kterou se nemusí dělit.